SKCZ

Zahřejte se na zimní trénink

I když se s příchodem zimy větší část našich životů odehrává uvnitř, výcvik psů je jednou z aktivit, kterou si můžete se svým psem užívat po celý rok. Je to skvělý způsob, jak psa naučit novým dovednostem, užít si různé aktivity, udržet si fyzickou kondici a uvolnit nahromaděnou energii - to vše totiž přispívá ke spokojenému psímu životu. Výcvik nám také pomáhá prohloubit vztah s naším psem, zatímco jemu umožňuje věnovat se aktivitám nebo sportům, které ho baví. A to je něco, co musíme všichni pěstovat, i když přijde zima.

Psí sporty a výcvik jsou součástí péče

Ne každý má v zimě k dispozici vnitřní prostor pro výcvik. To ale nevadí, protože aktivity a výcvik venku přidávají další rozměr zkušeností, které psům umožňují seznamovat se s různými podněty a dále se rozvíjet. Proto je dobré mít zimní oblečení a výbavu pro vás i vašeho psa, abyste mohli z tréninku vytěžit více a využít zimní měsíce naplno.

Pamlskovník je při výcviku psů jedním z nejdůležitějších nástrojů bez ohledu na roční období. Když se však ochladí, budete chtít svou výbavu ještě trochu rozšířit. Na podzim vám volné ruce pomůže udržet výcviková vesta s velkými kapsami na hračky a další nezbytnosti. A v nejchladnějších zimních měsících můžete přejít na bundu, která pojme ještě více věcí a poskytne vám lepší ochranu proti větru a dešti.

 

Podávejte nejlepší výkon za každého počasí

Vítr, déšť, dokonce i chlad ve výcvikovém zařízení mohou být vnímány jako překážky v tréninku. Ale se správným oblečením a vybavením, jako je Výcviková bunda Training a Výcviková vesta Training, tomu tak být nemusí. Oděvy je navíc vhodné vrstvit – například pod vestu nebo bundu si můžete vzít svetr nebo jinou hřejivou vrstvu.

Tréninkové oblečení Hurtta je určeno pro všechny psí sporty a soutěže. Prostorné kapsy umožňují přenášení velkých hraček během tréninku. A prodyšný materiál udrží majitele v suchu a teple, ať už se jedná o dynamické sporty, nebo o aktivity, které vyžadují občasné čekání. Na vnitřní straně bundy chráněné před deštěm se nachází kapsa s kroužkem na klíče, kam lze uložit také důležité osobní věci, jako je telefon. Jasné 3M reflexní prvky zvyšují bezpečnost v tmavých a rušných městských oblastech. Kapsy na patentky udrží uložené předměty v bezpečí a vysoký límec a kapuce zajistí, že vaše nadšení pro trénink za žádných okolností neochladne. Díky různě velkým kapsám se psi naučí, že odměny nepřicházejí vždy ze stejné kapsy. A díky stylovému a pohodlnému designu bundy budete vypadat skvěle i mimo cvičiště.

Teplo nemusí znamenat menší pohyblivost

Psi, kteří jsou citliví na chladné počasí, potřebují pro všechny druhy venkovních aktivit dodatečné zahřátí. I když se vám zdá, že psovi není zima, což se stává například u psů s hustší srstí, neznamená to, že byste dodatečným zahřátím nemohli psovi napomoci k lepším výkonům. Psí oblečení ocení dokonce i psi s dobrou tolerancí chladu, a to nejen na začátku tréninku a při zahřívání, ale také pro udržení svalů v teple a jejich postupné vychladnutí po tréninku a soutěžích.

Midlayer Warming je nezbytným doplňkem do chladného počasí, který neomezuje přirozený pohyb psa. Je také navržena tak, aby se za deštivého počasí dala nosit s lehkým a zcela nepromokavým kabátkem Mudventure Coat. Bunda Midlayer Warming je také skvělá pro chvíle, kdy pes musí při tréninku nebo závodech čekat a potřebuje zůstat v teple. Tímto způsobem nepřijde vaše úvodní rozcvička nazmar a svému malému hvězdnému sportovci zajistíte tu nejlepší možnou péči o jeho svaly.

Pokud vás čeká mrazivé počasí, je nejvhodnější bundou pro výcvik psů Extreme Warmer, která má měkkou trikotovou kapuci a vysoký límec, jenž chrání uši a hlavu psa před omrzlinami. Bundy Extreme Warmer i Midlayer Warming jsou opatřeny speciální fóliovou podšívkou odrážející tělesné teplo, která zajišťuje dodatečné aktivní zahřívání hlavních svalů a stimuluje krevní oběh psa.