Recyklace a udržitelnost

Naše tajemství dlouhodobého využití produktů

Produkty Hurtta jsou vyrobené tak, aby vydržela mnohá dobrodružství. Pokud váš pes vyroste ze své výbavy, nabádáme Vás k tomu, abyste ji předali jinému psu nebo zkusili najít jiné, kreativní využití produktu, či materiálů, z kterých je vyroben. Čím více užitku a zábavy zažijete s výbavou, tím lepší je vliv na životní prostředí.

 

 

Znovupoužitelné obaly a přepravní krabice

Šňůrky a věšáky z balení produktů se dají použít jako klíčenky nebo gumičky do vlasů. Vytřiďte plastové pytle do kontejnerů na plast. Lepenkové obaly a visačky zase do kontejnerů na papír. Krabice rozřežte, aby zabíraly co možná nejméně místa a sbalte je dohromady.

Znovupoužití, recyklování a třídění produktů

Pokud váš pes už déle nepotřebuje produkt nebo z něj vyrostl, ale je stále použitelný, zkuste mu najít další využití. Půjčteprodejte nebo darujte výbavu přátelům, může to být vítaný dárek! Po produktech Hurtta je velká poptávka, třeba na bleších trzích, tradičních i internetových. Pokud produkt již není vhodný k dalšímu používání, můžete ho kdykoli dát k recyklaci.

Znovupoužití poškozených produktů Hurtta

Pokud produkt nemůže být opraven nebo předán dalšímu majiteli, dá se využít jinými způsoby. Například podšívka pláštěnek se dají použít jako ručníky na tlapky. Reflexní potisky z vnější látky oblečků se dají použít jako bezpečnostní reflexní prvky na věci, která není reflexní. Psi mají také rádi hračky, které se dají bezpečně roztrhat. Jaký lepší materiál na výrobu takové hračky si můžete přát? Před tím, než se pustíte do výroby hračky materiál pečlivě vyčistěte.

Ručníky na tlapky

Ustřihněte dostatečně velké kusy podšívky. Sešitím okrajů na šicím stroji zabráníte jejich roztřepení. Utírejte jimi zablácené tlapky Vašeho psa, když přijdete z procházky.

 

127232988 10157740547357006 8520104646324549485 n

 

Reflexní šátek

Ustřihněte dostatečně velký kus vnější látky s reflexními nálepkami trojúhelníkového tvaru. Pokud je to nutné, sešijte okraje, aby se netřepily a odstraňte jakékoli stahovací šňůrky. Složte a sešijte dlouhou stranu trojúhelníku tak, aby vznikla mezera na protažení stahovací šňůrku. Upravte délku šňůrky na obvod krku Vašeho psa. Myslete při tom na jeho pohodlí a nechejte ji trochu delší a svažte konce šňůrky uzlem. Pokud chcete, můžete ustřihnout stejně velký kus z vnější látky a sešít je dohromady. Tato vnitřní část může být upravena stejným způsobem.

 

Závěsné odrazky (mírně obtížnější na výrobu)

Vystřihněte dva kulaté nebo trojúhelníkové kusy vnější látky s reflexními prvky. Okraje dílů sešijte k sobě a nechejte 2-3 cm volné jako dírku na smyčku. Odrazku nastavte tak, aby švy zůstaly uvnitř a vycpěte ji. Připravte si 5-10cm smyčku ze stahovací šňůrky a svažte konce dohromady. Uzel umístěte do odrazky a zašijte díru. Připevněte odrazku na novou výbavu psa nebo třeba na Váš batoh.

 

Reflexní záplaty

Vystřihněte požadovaný tvar z vnější látky s reflexními prvky. Našijte tuto záplatu na roztrženou oblast produktu. Místo může být vyztuženo lepící páskou, ale ta nemusí vydržet používání a praní.

 

Udržitelnost

Jednou z našich snah o udržitelnost je využívání zbytků výrobních materiálů, které ostatní považují za odpad. To je hlavní myšlenka naší nové ZHERO kolekce. Začali jsme vyrábět propagační produkty ze 100 % zbytků materiálů. Nejlepší ze všeho je, že ZHERO kolekce nám pomáhá dojít k našemu vytyčenému cíli: stát se společností naprosto bez výrobních zbytků.

Udržitelnost je důležitá část všeho, co děláme v Hurttě. Čím zdravější je naše planeta, tím více psů si může užívat její přírodní zázraky.

Snaha o ochranu přírody také ukazuje na kolektivní zodpovědnost, o kterou bychom my, výrobci i zákazníci, měli usilovat. Je to náš první krok k úplnému využití výrobních zbytků. Místo, abychom kupovali levné propagační materiály, které, jak víme, často skončí v koši, jsme navrhli své produkty, z kterých se lidé budou těšit a budou je chtít využívat. To je nicméně základní princip každého produktu značky Hurtta. Nazvali jsme svou novou kolekci ZHERO a jsou to výrobky čistě z přebytečného výrobního materiálu!

HurttaZheroKeyLoop AW21HurttaZheroPouchBag Group AW21 2HurttaZheroNeckStrap AW21

ZHERO collection není určena k prodeji.

  • 1