SKCZ

Užijte si pobyt venku déle

Užijte si pobyt venku déle.

 

Kratší zimní dny nemusí znamenat méně zábavy venku

S příchodem podzimu a zimy většina z nás přemýšlí o tom, kdy vytáhnout teplé oblečení. Zima však nepřináší jen chladné počasí, ale také kratší dny a delší noci. Pokud jste majitelem psa, zejména pokud žijete v městské oblasti, měla by vám změna ročního období připomenout, že je třeba myslet také na bezpečnostní svítilny a reflexní prvky.

 

Buďte dobře viditelní při jakémkoli světle

Je také důležité si uvědomit, že i když je ve městech většina frekventovaných komunikací osvětlena, zůstává poměrně obtížné rozeznat psa s tmavou srstí v deštivém nebo mlhavém prostředí, na cyklostezkách nebo na běžeckých trasách. Jako majitelé psů jsme odpovědní za jejich bezpečnost. To zahrnuje i zajištění toho, aby naši psi byli vidět v blízkosti silnic, což přispívá k bezpečnosti silničního provozu a všech jeho účastníků.

Dobrou zprávou je, že reflexní prvky mohou v tomto směru sehrát velkou roli. Je známo, že psi vybavení reflexními prvky jsou ve světlech automobilů až o 30 % lépe viditelní než zvířata bez nich.

 

Klid v duši

Majitelé psů mohou vybírat ze široké nabídky bezpečnostních světelných produktů. Kolik jich budete potřebovat a zda se bude jednat o reflexní prvky nebo svítilny, bude záviset na tom, kde se svým psem provozujete většinu venkovních aktivit a jak frekventovaná a dobře osvětlená tato místa jsou.

Kromě větší bezpečnosti, kterou reflexní a světelné prvky poskytují, toto vybavení také zvyšuje pocit bezpečí. Když víte, že váš pes má na sobě bezpečnostní svítilnu nebo oblečení s jasnými reflexními prvky, které upoutá pozornost řidičů, budou procházky, běhání i hry s vaším psem mnohem klidnější a příjemnější. A pokud jsou vybrané výrobky ergonomické a neomezují psa v jeho přirozeném pohybu, bude i váš pes připraven na noční dobrodružství.

 

Nejlepší produkty pro zajištění viditelnosti

Pokud jdete na procházku nebo běhat do dobře osvětlené oblasti se slabším silničním provozem, je vhodné zvolit postroj s kvalitními reflexními prvky a vodítko. Pokud byla viditelnost zohledněna již ve fázi návrhu výrobku, není zpravidla nutné kupovat samostatné reflexní prvky.

Postroje s velkými reflexními potisky a reflexním lemováním vpředu i vzadu zaručují všem psům lepší viditelnost. A pokud jsou polstrované části výrobku dostatečně široké, neměla by být jeho schopnost odrážet světlo narušena ani u chlupatých a dlouhosrstých psů.

Promyšleně navržené výrobky jsou obvykle vybaveny reflexními prvky, které pokrývají všechny strany psa, a dalšími praktickými detaily. Dobrý postroj s reflexními prvky by měl být také nastavitelný, aby byl váš pes v bezpečí a cítil se pohodlněji.

Dnes jsou na trhu dostupné skvělé výrobky s vysokou viditelností, jako jsou postroje vyrobené z neonově barevných a reflexních materiálů a se silnými reflexními prvky, které mají pozoruhodný odrazový jas. Také vodítka mají větší reflexní plochu, než byste si mysleli. Poměrně účinné jsou také odnímatelné reflexní prvky, které lze připnout k postroji nebo vodítku. Vzhledem k tomu, že je lze připevnit kamkoli, pomohou vám i vašemu psovi zůstat co nejlépe viditelní.

S bezpečností v noci vám mohou pomoci i další důmyslné funkce vodítek, jako jsou odolné a snadno použitelné spony, druhá smyčka vodítka pro lepší kontrolu při přecházení silnic a složitého terénu, či možnost nastavení délky vodítka, díky které můžete psa udržet blízko sebe.

 

Také zima si žádá oblečení pro psy s vysokou viditelností

Mějte na paměti, že pokud máte vodítko nebo postroj s reflexními prvky, nebudou vám příliš platné, pokud je zakryjete hřejivou vrstvou nebo kabátkem. Proto je vhodné volit takové zimní kabátky, které jsou opatřeny vlastními reflexními prvky. Například jasný povrch reflexního kabátku Mudventure Coat Reflective překrývá celého psa a pozornost řidičů upoutává i za špatného počasí.

Tato důmyslná nastavitelná pláštěnka je navíc opatřena vysokým límcem a díky podlepeným švům je zcela nepromokavá, což je přesně to, co váš pes ve větrných a deštivých dnech potřebuje. Navíc je navržena pro použití s postrojem a má praktický otvor pro vodítko, který lze utěsnit, aby se do něj nedostávala voda.

 

Na místech s velkým provozem a na místech se špatným osvětlením se může hodit vesta Safety Wrap. Jedná se o lehkou vestu s nastavitelným strečovým pásem, která skvěle padne a neomezuje přirozený pohyb vašeho psa. Nabízí ochranu před větrem a deštěm, ale její hlavní předností je celoplošný reflexní potisk, který při dopadu světla zaručuje vynikající viditelnost ze všech stran. Vesta vyrobena z měkkého a odolného recyklovaného ECO materiálu. Lze ji používat i s vodítkem nebo postrojem.

Další skvělou volbou je bezpečnostní šátek Safety Bandana, protože nabízí skvělou viditelnost s menším krytím než vesta Safety Wrap ECO, takže je ideální pro psy, kteří nejsou zvyklí nosit psí oblečení. Hravý vzorovaný potisk je vysoce reflexní a pokrývá celý šátek. Tento výrobek je skvělý i pro chlupaté psy, protože ačkoliv mají jejich obojky reflexní vlastnosti, může být reflexní funkce obojku omezená, je-li zakrytý hustou srstí. A kterému pejskovi by neslušel stylový šátek?

Pokud je špatná viditelnost kvůli mlhavému počasí nebo pokud jste se svým psem venku na obzvláště rušném místě a chcete mu zajistit lepší ochranu, může vám připevnitelná bezpečnostní svítilna opravdu pomoci. Taková je myšlenka, která stála za vznikem svítilny Hurtta Nordic LED. A pokud víte něco o severských zemích, jistě si pamatujete, že zimní noci jsou tam dlouhé a temné.

Svítilna LED Nordic je navržena tak, aby se dala snadno připevnit k jakémukoli výrobku pomocí nastavitelné stahovací šňůry. A mnoho výrobků Hurtta je navrženo tak, aby se na ně dala svítilna Nordic LED upevnit. Tento výrobek se vyznačuje dlouhou a spolehlivou výdrží baterie a nabízí režimy souvislého i blikajícího světla. Je vybaven nejnovější LED technologií, díky níž je světlo viditelné až na vzdálenost tří kilometrů.