Buďte vidět!

Užívejte si venku déle.

I když se dny zkracují

Pejsci i jejich páníčci chodí ven den co den po celý rok v jakémkoli počasí a světle – dokonce i když žádné není. S koncem léta se zkracují rána i večery plné světla. Krása podzimu s sebou nese rychle se smrákající večery a připomínku majitelům psů, aby mysleli na to, jak zůstat viditelní a v bezpečí, dokud se zase dny neprodlouží.

 

Buďte vidět v každém světle!

Denní rutina se pejskařům zaryje pod kůži. Náš pes potřebuje jít ven, tak jdeme ven, častokrát ani nepřemýšlíme nad tím, jestli je venku ještě nějaké světlo. A pokud nepřemýšlíme, kolik je venku světla, nejspíš nepomyslíme ani na světlé oblečení, reflexní prvky nebo světýlko – věci, které udržují nás i našeho psa v bezpečí při snížené viditelnosti. To samé platí o dalších chodcích, cyklistech a motoristech, kteří nás musí vidět kdykoli jsme venku se psem. Jestliže má Váš pes tmavou srst, venku prší nebo je mlha, viditelnost a bezpečnost se stane obzvláště náročnou. Psi nosící reflexní výbavu nebo přídavné reflexní prvky jsou až o 30% viditelnější ve světle reflektorů aut než bez nich.

Existuje nepřeberné množství produktů zvyšujících bezpečnost ve tmě. Čím rušněji a více tma je venku, tím více musíme myslet na viditelnost svou i svého psa. Vysoce viditelné produkty nejenže přispívají k bezpečnosti, ale dodávají pocitu ochrany. Když je Váš pes vidět z dálky, přispívá to pocitu bezpečí, čímž se chůze, běh nebo jakékoli jiné aktivity venku stávají uvolněnější a příjemnější.

 

Venku v dobře osvětlených místech s nízkou frekvencí je dobrou volbou neonový postroj nebo vodítko s kvalitními reflexními prvky. Materiály všité do produktu, jako jsou reflexní švy a lemy zvyšují ochranu, abyste nemuseli tolik myslet na svoji viditelnost. Nasadit přídavné reflexní prvky na vodítko, obojek, postroj nebo obleček přitom zabere jen pár vteřin.

Postroj s rozsáhlými reflexními potisky v oblasti hrudníku a zad také zajistí viditelnost Vašeho psa. Pokud je postroj dostatečně široký, chlupy dlouhosrstého psa nebudou zamezovat schopnosti postroje odrážet světlo. V promyšleně designovaných produktech už často bývají reflexní doplňky všité. Reflexní popruhy na krku a hrudníku zvyšují viditelnost psa, navíc jimi můžete postroj jednoduše upravit, aby padl jako ulitý.

 

Postroj a vodítko

Postroj Weekend Warrior v neonové barvě je chytrou volbou pro brzké ranní a pozdní večerní procházky. Postroj je prošit 3M® reflexní švy, potisky a lemy s působivou svítivostí 450 lm/m2.

Vodítko Adjustable v barvě neon/lékořice je robustní, pohodlné, chytré, po celé délce vyrobeno ze svítícího 3M® odolného nylonu pro výjimečnou viditelnost ve tmě.

 

Razzle-Dazzle reflexní figurky

Vtipné, přídavné reflexní figurky Vám umožní maximalizovat viditelnost kdykoli to potřebujete. Jako majitelé psů musíme být připraveni venčit svého mazlíčka ve dne i v noci. Pokud žijete v místech, kde je velký provoz nebo slabé osvětlení, může být výzvou zůstat v bezpečí kolem silnic. Naštěstí existuje více než jen jedna možnost, jak se ujistit, že Vás uvidí ostatní chodci a motoristé.

 

Jak zlepšit viditelnost

Vesty jsou skvělou volbou, protože pokrývají větší část těla, než postroj, tím pádem zvyšují viditelnost psa. Vesty jsou lehké a pohodlné, takže se psi nezahřívají a jsou i jednoduše nastavitelné, aby psům dobře seděly.

Vesta může chránit psa před větrem a deštěm. Najděte takovou, která má reflexní části nebo potisky na obou stranách a jiné reflexní doplňky jako švy a lemy, aby byl Váš pes vidět ze všech směrů. Pokud je potřeba, můžete přidat na bezpečí tím, že vyberete světlé barvy, které upoutají pozornost, nebo přídavné odrazky a také vodítko s reflexními prvky.

Přídavná světýlka mohou pomoct obzvláště v horším počasí na rušných místech. Bezpečnostní světýlka obvykle mají možnost stálého svícení nebo blikání, které může upoutat pozornost nepozorných řidičů. Mnoho jich má speciálně tvarované čočky s nejmodernějšími LED technologiemi, které jsou vidět až tři kilometry daleko.

Pamatujte na to, že na bezpečí Vás i Vašeho psa záleží kdykoli jste venku ve snížených světelných podmínkách. Ale s výbavou s velkými reflexními plochami nebo potisky, světlými barvami a bezpečnostními světly, byste měli mít potřebnou ochranu jít na procházku kdekoli v jakémkoli světle a počasí.

 

Vesta Ranger

Ranger je vysoce viditelná bezpečnostní vesta, která poskytuje skvělé pokrytí se stylovými reflexními potisky a 3M® reflexními lemy pro bezpečnější cesty ve hůře osvětlených oblastech.

 

 

LED světlo Nordic

Představujeme Vám bezpečnostní světlo Nordic s nejnovější LED technologií. Vysoká kvalita i viditelnost Vám zajistí extra ochranu, kdykoli ji potřebujete. Je navrženo, aby se jednoduše připevnilo k mnoha produktům Hurtta.

 

 

Vesta Worker

Při větších výšlapech, nebo když se se svým psem pohybujete náročným terénem, nebo když Váš pes běhá či pracuje venku na volno, stojí za to přemýšlet o dobré bezpečnostní vestě pro psa. Vesta značně zlepšuje viditelnost psa ve tmě a ochrání oblast trupu, například v zalesněných oblastech, kde se nachází mnoho kamenů, ostrých větví či podrostu. Vesta Worker vyrobená z odolné látky Cordura pomůže ochránit trup psa před škrábanci a možnými zraněními. Pokud Váš pes může volně běhat daleko, můžete na vestu s vysokým límcem jednoduše připevnit GPS lokátor. Bezpečnostní LED světlo můžete připevnit také kvůli ochraně v noci nebo brzo ráno, aby vždy ostatní věděli o přítomnosti psa.

 

 

S vysokým ochranným límcem, 50% pokrytí těla a voděodolnou prodyšnou vnější vrstvou Houndtex přináší vesta Worker skvělou ochranu a viditelnost pro lovecké psy a vlastně i pro všechny další venkovní aktivity, kde je bezpečí opravdu potřeba.

 

Hurtta Vám přeje mnoho zábavy a bezpečí na venkovních dobrodružstvích i ve tmě!